TCA | European Conference on Living and Teaching European Values Today
Primair en voortgezet onderwijs Middelbaar beroepsonderwijsTraining and Cooperation Activity | Geef je uiterlijk 23-2-2025 op via het SALTO-platform!
- Land: Duitsland
- Plaats: Weimar
- Aanvang: 7-5-2025 19:00 uur
- Eind: 9-5-2025 13:00 uur
- Voertaal: Engels
- Events | SALTO
Wat is het?
De conferentie over Europese waarden is bedoeld om docenten in het basis- en voortgezet onderwijs praktische hulpmiddelen te geven om democratische beginselen, mediageletterdheid, historisch bewustzijn en kritisch denken in hun lessen te integreren. Op deze manier kunnen leerlingen aan democratische processen deelnemen. Er zal ook worden gekeken naar de rol van geschiedenisonderwijs bij de vorming van democratische waarden en de mogelijkheden om onderwijs te gebruiken als instrument om desinformatie te bestrijden en een vreedzame, inclusieve samenleving te bevorderen.
Wat leer je?
- Tijdens de conferentie worden wetenschappelijke inzichten en innovatieve projecten gepresenteerd.
- De conferentie zal belichten hoe scholen en leerkrachten kunnen profiteren van Erasmus+ schoolprojecten, waaronder eTwinning en het European School Education Platform. Er zal speciale aandacht worden besteed aan ‘blended mobility’ en het gebruik van eTwinning in de klas en bij projectwerk.
- Deelnemers kunnen onderling en met hulp van experts concepten voor samenwerkingsprojecten bespreken en ontwikkelen.
- De conferentie biedt netwerkmogelijkheden voor scholen en onderwijsinstellingen om partners te vinden en nieuwe Erasmusprojecten op te starten (mobiliteitsprojecten, samenwerkingsprojecten, eTwinning-projecten).
- Deelnemers krijgen verdere input via workshops en de conferentie biedt ruimte voor netwerkactiviteiten en reflectie op de lessen uit het verleden.
Voor wie?
- Docenten en schoolleiders uit primair en voortgezet onderwijs (inclusief vmbo) die geïnteresseerd zijn in het opstarten van Erasmus+ projecten op het thema ‘European Values’ (KA1 mobiliteitsprojecten, KA2 samenwerkingsprojecten, eTwinning).
Met name scholen uit afgelegen gebieden of het platteland, uit regio’s met een hoog percentage kiezers voor rechts-populistische partijen, of uit voorsteden met een hoge concentratie van gezinnen die afhankelijk zijn van sociale uitkeringen of onder de armoedegrens leven, worden uitgenodigd zich aan te melden.
Ervaring met Erasmus+ of eTwinning is niet vereist; heeft u wél ervaring, dan vindt u het misschien leuk om uw kennis te delen tijdens de conferentie?
- Vertegenwoordigers van lerarenopleidingen met expertise op het thema.
- Vertegenwoordigers van schoolbesturen (po, vo, so).
- Vertegenwoordigers van Erasmus+ Teacher Academies of Jean Monnet projecten die werken aan het conferentiethema en met name leerlingen met minder kansen.
Praktische informatie
De conferentie begint op woensdag 7 mei om 19:00 uur en duurt tot vrijdagmiddag 9 mei 13:00 uur. Op Events | SALTO staat het voorlopige programma als bijlage (bij ‘TCA documents’ en dan ‘Files’).
De reiskosten worden op declaratiebasis vergoed door het Nederlandse Nationaal Agentschap Erasmus+ Onderwijs & Training. Het verblijf (accommodatie, conferentiekosten en maaltijden) wordt geregeld en betaald door het Duitse Nationaal Agentschap Erasmus+.
Aanmelden
Deelnemers hebben alleen recht op deelname en vergoeding van reis- en verblijfkosten, wanneer de aanmelding via het SALTO platform is verlopen. Hiervoor maak je eerst eenvoudig een account via https://salto-et.net/login/registration, waarna je je voor TCA’s kunt aanmelden. Heb je al een SALTO account, dan hoef je je natuurlijk niet opnieuw te registreren.
Deelnemers worden geselecteerd op basis van de motivatie voor deelname. Bij goedkeuring ontvangt de deelnemer via het eigen Nationaal Agentschap een contract, een verslagformulier en een declaratieformulier voor gemaakte kosten.
Wil je deelnemen aan deze TCA? Geef je dan uiterlijk 23 februari a.s. op via Events | SALTO (log in en klik op ‘Apply’). Er zijn voor Nederland twee plaatsen beschikbaar. Het NA zal de kandidaten uiterlijk 6 maart informeren over de uitslag van de selectie.
Heb je nog vragen? Neem dan contact met ons op via tca@erasmusplus.nl