Skip naar content

Aangezien er geen sprake meer is van een crisissituatie, speelt force majeure (overmacht) vanwege corona niet tot nauwelijks een rol bij de huidig lopende projecten.

Het kan wel zo zijn dat je een project aan het afronden bent, door het schrijven van je eindverslag, en dat ten tijde van je activiteiten corona nog wel een rol speelde. In die gevallen geldt:

Er is sprake van force majeure als een organisatie de uitwisseling, activiteit of training toch heeft moeten annuleren door onvoorziene wijzigingen in de COVID-19 richtlijnen uit haar eigen land of regio of die van betrokken partners. Mocht dit destijds het geval geweest zijn, dan heb je dit, als het goed is, al gecommuniceerd naar het Nationaal Agentschap.

Daarnaast is het mogelijk dat onvoorziene, corona-gerelateerde kosten gedurende reeds lopende projecten onder force majeure vallen. 

Force majeure is niet van toepassing als een deelnemer ziek wordt en daardoor niet aan het project kan deelnemen. Zoals vermeld in de Programmagids, dient de organisatie een passende verzekering (bijv. reisverzekering en annuleringsverzekering) af te sluiten voor deelnemers. Als een deelnemer ziek wordt of positief test op COVID-19 en daardoor niet kan reizen, valt dit onder de verzekering. Ga daarom goed na wat de desbetreffende verzekering wel en niet vergoedt.

Bekijk altijd op deze webpagina van Rijksoverheid de kleurcodes van landen en gebieden m.b.t. het reisadvies. Indien je met partners samenwerkt in andere landen, wees er dan van bewust dat deze landen andere reisadviezen kunnen hanteren. 

Corona: Jeugd & jongerenwerk